Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger!

Prosinec 2016

Stejně chcípnem

30. prosince 2016 v 19:13 | Jehně |  Nikdy se nepřestanu ptát...
Už je to docela doba od posledního článku. A přitom bych tak ráda mluvila a mluvila. A psala. A kreslila. Nic z toho jsem nestihla a už je to rok. Smůla.

Myslim, že tohle byl dobrej rok. Škola, titul, kamarádi a takovej spořádanej život. Kromě pár záchvatů úzkosti dobrý. Asi. Taky se trochu cejtim jak po potratu. Všude kolem se válej krvavý kousky a cejtim příšernou bolest v břiše. Samozřejmě pouze metonymicky. Tak ráda bych potratila všechny svoje strachy, ale bojim se, že by to byla odvaha.

Mám teď pocit, že mě čeká něco fakt velkýho. Nebo spíš velký prázdno. Vim, že bych konečně měla něco říct, ale vždycky, když ta chvíle přijde, tak mlčim a jen se potichu bojim. A je úplně jedno, jestli je světlo nebo tma. Dřív jsem měla dojem, že kolem sebe stavim zdi, ale teď mi přijde, že je to spíš příkop. A nebo nestavim nic a jen mě něco tlačí někam dopředu, kde končí pevnina a začíná propast. Myslim, že se takovýmu stavu říká vývoj a musí se tam skočit.
Jenže já se fakt bojim a nikam se mi skákat nechce. A ten tlak se mi taky nelíbí. Existuje nějakej návod, jak to přežít?
Ale taky je dost možný, že mě nečeká vůbec nic.

Znamení už si taky radši nepřeju.

Bojim se, že umřeš. Že umřete. Že umřu. Bojim se ráno otevřít oči a vstát. Bojim se, že vim, že už nikdy nebudu tak šťastná.

Možná právě ti, co nejvíc radí, sami tápou a možná ti, co mlčí, nejvíc trpí.
Tak už něco řekni, prosím!

Jediný, co si můžu opakovat pořád dokola je, že stejně jednou chcípnem. (Ale jestli je tohle ta jediná věc, co mě má zachránit, tak teda nic moc.)

Tak šťastnej novej rok.