Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger!

(Bez názvu V)

8. listopadu 2013 v 23:35 | Jehně |  Nikdy se nepřestanu ptát...
Asi vždycky jsem byla spíš sólista. Nechodila jsem s kamarádama ven, nebavila se s rodinou. Otočila se zády k lidem a nepřišlo mi to divný. Čekala jsem od nich to stejný. Jen málokdy se na někoho spoléhala a když už, vadilo mi to. Radši dělám věci sama. Nerada se svěřuju, nerada chci rady od jiných, nerada jsem kritizovaná. Nerada otravuju. Nerada ukazuju svoje emoce. Dělám, že mi nic nevadí. Občas asi vypadám, že se mi může říct, co chce, že to se mnou nic nedělá. Asi působím tvrdě a drsně. Nekomunikativně a nepřístupně. Občas jsem jak bez zájmu. Bez cíle. Jak nikdo. Myslím si své. No a co?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | E-mail | 23. listopadu 2013 v 0:21 | Reagovat

A baví tě to stále? Být sólistou?

2 Jehně Jehně | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 20:09 | Reagovat

[1]: Nevim...je to jak kdy... Každopádně myslím, že je výhodnější mít od lidí odstup, člověk pak padá na držku mnohem míň.

3 Alex Alex | E-mail | 24. listopadu 2013 v 22:00 | Reagovat

[2]:: To každopádně. Ale když někdy padneš bez jejich přičinění, najde se pak vůbec někdo, kdo by ti pomohl opět vstát?

(Promiň, ale zhlédl jsem se částečně ve tvém článku a nedalo mi proto na něj nijak nereagovat.)

4 Jehně Jehně | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 22:16 | Reagovat

[3]: No, to je ta temná stránka toho... Ale ono to asi nikdy neni tak, že je člověk sám úplně... Ani já nejsem, řekněme, že to přichází ve vlnách, někdy se straním více, někdy méně. Dlouhodobě ale určitě početnější společnost nevyhledávám a komunikuju (myslím tím nějakou osobnější komunikaci) jen když chci a s kým chci. Ale jestli jsi na tom podobně, určitě to znáš.
Jsem ráda, že reaguješ, od toho tu ty komentáře jsou :)

5 Alex Alex | E-mail | 24. listopadu 2013 v 22:40 | Reagovat

[4]:No, vidím to asi trochu jinak. Možná jsem na tom býval podobně, ale nestranil jsem se protože by mi to vyhovovalo, ale protože jsem se jednak chtěl vyhnout problémům a jednak neměl nikdy pořádně s kým komunikovat. Je to asi tedy trochu jiná situace.
Každopádně jsem hlavně chtěl poukázat na to, že každá osobnost se časem mění, je to přirozené a moc fajn.
Já to celé nyní vidím z jiného úhlu a stranění v minulosti už nevidím jako výhodu, ale naopak něco, co mě do jisté míry svým způsobem sociálně "retardovalo".
Jsem rád, že nikdy nejsi úplně sama, a tudíž jsi nejspíš jen svým způsobem vybíravější, co se týče kontaktů s lidmi.

6 Jehně Jehně | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 23:13 | Reagovat

[5]: To je mi líto, není dobrý nemít s kým komunikovat...
Osobnost se určitě mění, ale myslím, že jádro zůstává. Dřív jsem na tom byla "hůř" než teď (v tomhle směru), ale poslední dobou se to nějak vrací...nevim no...
Podle mě záleží na tom, jak to má člověk přirozeně, někdo prostě společnost miluje a potřebuje jí, někdo zase ne a vystačí si s knížkou nebo s kreslením. Je to složitý. Dřív jsem to měla tak, že jsem akce s lidmi protrpěla, ale pak ve výsledku jsem byla ráda, že jsem tam bylo. Zní to asi hodně ujetě.
Jestli vybíravější, nevím... Spíš mám občas trochu "pochybnější" známosti, ale většinou to nijak nepřetrvává a mám "nastálo" jednu kamarádku. Hlavně po skončení gymplu je to dost znát. Vlastně doteď pořádně nevím, jak se s tím poprat a co dělat, navazování nových kontaktů nejde tak snadno. Novou partu už asi nenajdu a tak nezbývá jen čekat, jestli někdo z těch "nových" zůstane. Většinou se jim moc nechce...
Jak jsi vůbec na můj blog přišel?

7 Alex Alex | E-mail | 25. listopadu 2013 v 7:39 | Reagovat

[6]: Vůbec to není dobrý, je to dost frustrující. Snažím se to poslední 1-2 roky změnit, ale jde to těžko. Jedním rokem nenahradíš 10 let předcházejících. Je to běh na delší trať, řekl bych. V tom jsem nikdy nebyl moc dobrý.
V minulosti jsem s tím neměl takový problém (5 a více let zpátky), naopak mě někdy až mrzelo, když jsem na střední strávil nějaký večer se spolužáky ze střední, že jsem ztratil ten čas zbytečně a mohl místo toho dělat něco užitečnějšího. Jak ale člověk stárne, uvědomuju si, že právě to mi chybí.
Nejspíš je to přirozená preference, ale možná někomu trvá déle, než si uvědomí, že je to naopak?
Tvé věty nezní ujetě. Pevně věřím, že vše má svůj důvod, příčinu.
Nevím ale, co zamýšlíš pojmem "pochybné" známosti? Já jsem po dlouhé době našel také bezva kamaráda, nebo spíš on mě (jak příhodné), jen je teď cca 800km daleko, tak to není až tak fajn, jak by mohlo být.
Novou partu hledáš tvé současné škole? U nás vykrystalizovala taková menší skupinka, ve které jsem, ale je to jiné, je to spíš až kolegiálně-pracovní vztah, řešíme spolu jen školní a pracovní věci a toho je natolik, že už pak nezbyde moc času řešit něco jiného. Bydlí mimo Prahu a po škole prostě všichni pospíchají za svým vlastním životem, jestli chápeš.. Ale v jiných skupinách, oborech a školách je určitě jinak..
Na tvém místě bych ale rozhodně nečekal; to je asi to nejhorší, co můžeš udělat. A určitě to není poslední možnost; vždycky je nějaké jiná. Já jsem čekal příliš dlouho, tak vím, o čem mluvím. Čekáním nic nezískáš, jen ztratíš.
Popravdě blogy moc neprojíždím, pokud něco zrovna nehledám. Ačkoliv jsem před několika měsíci s naprostým zklamáním (z lidí, co je navštěvují) opustil jakékoliv seznamky, občas mi to (z výše popsaných důvodů) nedá a dívám se, kdo tam chodí. Chtěl jsem se zkrátka dozvědět o tobě víc a skončil jsem zrovna nad tímto článkem.

8 Jehně Jehně | E-mail | Web | 26. listopadu 2013 v 23:40 | Reagovat

[7]: Tak přeji, ať se zadaří...
"Pochybné" známosti jsou především takoví divní lidé. Nejčastěji nahrábnutý na internetu, což je samo o sobě dost pochybný... Neni to ale vina internetu, ale tím, že vlastnost přitahovat "podivný" lidi je mi dost vlastní. Řekněme, že ty lidi jsou většinou něčím nenormální, ať už "dobře" nebo "špatně". "Špatně" je ale asi častější, objeví se a zase zmizí. Občas je to i smutné. Nejčastěji právě z takových sestavuju svojí novou partu, ale nikdy to nevydrží... Ve škole to moc nejde, moje nejlepší kamarádka (a vlastně základ mojí party) studuje jinde a tak moje školní "kamarády" nezná. Jenže nechceme být jen dvě, je to smutný nemít s kým jít ven... Občas se někdo najde, ale ti už většinou mají svojí partu. A vůbec celá tahle otázka party je složitá a divná...
Těžko říct, třeba jen lidem nestojím za kamarádství a tak. Kdo ví, co se jim v hlavě honí, když odcházejí.
Seznamky...nojo, kapitola sama pro sebe. S tim jsem ještě nesekla, ale možná bych měla.

9 Alex Alex | E-mail | 27. listopadu 2013 v 0:41 | Reagovat

[Smazaný komentář] Myslíš, že jsem také "podivný"? :-) Jen kvůli tomu, že tě oslovuji v plné anonymitě veřejně na internetu? Nebo snad proto, že píšu dívce, která se ráda veřejně ukazuje oblečená v "gothic" stylu? Máš pravdu, hodně lidí zneužívá tuto rádoby anonymitu a léčí si tím své problémy. A ano předsudky tu byly, jsou a vždy budou; do jaké pozice se stavíš, tak tě lidi předjímají. Ne všichni jsou však takoví. Většina lidí totiž, myslím si, na toto vůbec nemá čas, neboť mají vlastní život. Možná proto máš pocit, že je ta koncentrace "podivných" tak velká..
Mrzí mě, že máš problém nalézt stálejší kamarády, se kterými bys trávila volný čas. Na druhou stranu zkus tu "partu" nesestavovat. To samozřejmě asi nikdy nevydrží, pokud nejsi zrovna extrémně extrovertní klaun a bavič :-) Domnívám se, že to tak nefunguje.. Lidi se schází prvotně za účelem, za společným cílem, zájmem, činností atp. Až pak z té skupiny ti možná zůstanou někteří, se kterými si budeš sympatická a kteří se pak možná stanou tvými kamarády.
Nemyslím si, že by někdo někdy mohl nestát za kamarádství, to potřebuje každý, bez toho není člověk človekem.. Jestli opravdu nemáš s kým jít ven, můžem se třeba sejít my dva. S někým, kdo sám sebe profiluje jako zlého egocetrického sobce pohrdajícího lidmi, jsem se ještě nepotkal, musí to být zážitek :-) Každopádně mě se pak klidně prosím tě zeptej, co se mi v té hlavě honí, já ti to klidně na rovinu řeknu!
Vždycky lepší než mlčet a pak si zpětně konstruovat, čím to asi tak bylo, když šance to sama na sobě objektivně posoudit je minimální..
Seznamky: nejvíc mám rád ty dámy, co si ty profily zakládají jen proto, aby jim ty desítky emailů denně zvedaly sebevědomí, nebo prostě jen, aby se cítily "líp" :-) Když jich dneska přišlo míň, nahodí novou fotku a čekají na tu vlnu :-) Emaily většinou nečtou, hlídají si jen "skóre" :-))

10 Alex Alex | E-mail | 27. listopadu 2013 v 0:50 | Reagovat

Myslíš, že jsem také "podivný"? :-) Jen kvůli tomu, že tě oslovuji v plné anonymitě veřejně na internetu? Nebo snad proto, že píšu dívce, která se ráda veřejně ukazuje oblečená v "gothic" stylu? Máš pravdu, hodně lidí zneužívá tuto rádoby anonymitu a léčí si tím své problémy. A ano předsudky tu byly, jsou a vždy budou; do jaké pozice se stavíš, tak tě lidi předjímají. Ne všichni jsou však takoví. Většina lidí totiž, myslím si, na toto vůbec nemá čas, neboť mají vlastní život. Možná proto máš pocit, že je ta koncentrace "podivných" tak velká..
Mrzí mě, že máš problém nalézt stálejší kamarády, se kterými bys trávila volný čas. Na druhou stranu zkus tu "partu" nesestavovat. To samozřejmě asi nikdy nevydrží, pokud nejsi zrovna extrémně extrovertní klaun a bavič :-) Domnívám se, že to tak nefunguje.. Lidi se schází prvotně za účelem, za společným cílem, zájmem, činností atp. Až pak z té skupiny ti možná zůstanou někteří, se kterými si budeš sympatická a kteří se pak možná stanou tvými kamarády.
Nemyslím si, že by někdo někdy mohl nestát za kamarádství, to potřebuje každý, bez toho není člověk človekem.. Jestli opravdu nemáš s kým jít ven, můžem se třeba sejít my dva. S někým, kdo sám sebe profiluje jako zlého egocetrického sobce pohrdajícího lidmi, jsem se ještě nepotkal, musí to být zážitek :-) Každopádně mě se pak klidně prosím tě zeptej, co se mi v té hlavě honí, já ti to klidně na rovinu řeknu!
Vždycky lepší než mlčet a pak si zpětně konstruovat, čím to asi tak bylo, když šance to sama na sobě objektivně posoudit je minimální..
Seznamky: nejvíc mám rád ty dámy, co si ty profily zakládají jen proto, aby jim ty desítky emailů denně zvedaly sebevědomí, nebo prostě jen, aby se cítily "líp" :-) Když jich dneska přišlo míň, nahodí novou fotku a čekají na tu vlnu :-) Emaily většinou nečtou, hlídají si jen "skóre" :-))

11 Alex Alex | E-mail | 27. listopadu 2013 v 0:51 | Reagovat

Promiň za duplikaci :-D

12 Jehně Jehně | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 23:42 | Reagovat

[10]: Upřímně, myslím, že je dost pravděpodobné, že jsi podivný. Ale to není myšleno zle.
Problém je asi v tom, že skoro nemám čas. A pak to takhle dopadne. Jenže nesestavovat partu a pokaždý se bavit s někym jinym je složitý. Jako asi všechno.
Nemyslím, že setkání s mojí osobou je tak zajímavé :) Ale třeba kdo ví...máš nějaký profil někde?
Chápu...na druhou stranu, proč je špatné si občas zvednout sebevědomí, i když se to může zdát jako nekalý způsob? Nikdy nevíme, co se honí hlavou jiným...

13 Alex Alex | E-mail | 2. prosince 2013 v 8:56 | Reagovat

[12]: Souhlasím, že je to velice pravděpodobné, že jsme oba podivní :-) Vtip je v tom, že pouze podle psaného projevu si o tom nikdo skutečně být jistý nemůže..
Já taky neměl nikdy čas a nejspíš ani nebudu, dokud si ho neudělám. Víš, musel jsem si uvědomit, že práce ani studium mi "neuteče", zatímco roky života ano.
Zvednout si sobě sebevědomí určitě není špatné, jen je potřeba zvážit, nakolik je to na úkor druhých. Je to otázka morálky a to je na delší povídání. Někteří ji se vzrůstající anonymitou ztrácejí a nemyslí na důsledky. Já naštěstí mezi ně nepatřím.
Také netuším na 100%, jestli setkání s mou osobou pro tebe skutečně může být přínosem, existuje ale jen jeden způsob, jak to zjistit.. Profily jsem už snad všechny zrušil, jeden je ještě na seznamka.cz ten taky brzo smažu. Chápu, že je to nefér, proto ti můžu poslat jakékoliv foto nebo další info na mail. Pokud na tom budeš trvat, založím si profil na lide.cz, aby ses mohla rozhodnout, jestli ti stojím za setkání (a pak ho smažu :-)
Dej mi vědět na mail, díky.

14 Ríba Ríba | Web | 15. prosince 2013 v 14:57 | Reagovat

Zvláštní, připadáš mi jako přesnej opak výše napsanýho. Každá věta, jakoby byla psaná zrcadlově.

15 Jehně Jehně | E-mail | Web | 15. prosince 2013 v 18:13 | Reagovat

[14]: Samozřejmě. Ostatně jako vždycky, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama